
ОГЛЯДОВА ПО ОДЕСІ
Ви відвідаєте історичні місця міста, прогуляєтеся старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською та Ланжеронівською. Познайомитеся з шедевром архітектури – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких розташовані археологічний і морський та літературний музеї; зможете пройтися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Після закінчення екскурсії вашому погляду відкриється чудова панорама з видом на морський вокзал (з одного боку) і знаменита Катерининська площа (з іншого боку).

ОГЛЯДОВА ПО МОЛДАВАНЦІ
О, ці старі двори, порослі травою, з численними кам’яними прибудовами, дерев’яними верандочками, частими палісадничками і кволим штахетником, пофарбованим безсмертною зеленою фарбою! До них відступила, а тому ще трохи збереглася стара Молдаванка, вигнана з вулиць нахабними автомобілями, громіздкими будівлями, що не викликають захвату своїми архітектурними гідностями, і всім нашим суєтним часом. Тут живуть ще нащадки корінних жителів Молдаванки…Зазирніть у душу Одеси і залиште її частинку в своєму серці….

ОДЕСЬКІ ДВОРИКИ
Одеські дворики – унікальне явище, що поки існує в єдиному куточку земної кулі, в який повертаєшся, куди б не закинула тебе доля. Фактично, одеські дворики щось середнє між передпокоєм й загальним тамбуром. У них часто відбуваються застілля з нагоди або без нагоди, гарним весняним або літнім днем на сходах, які оперізують дворик, збираються одесити – подихати свіжим повітрям, послухати нові плітки. У таких двориках життя йде розмірено та неквапливо.

ОДЕСА ЛІТЕРАТУРНА
Одеса вплинула на життя і творчість багатьох відомих письменників. З Одесою пов’язані імена О. Пушкіна, А. Міцкевича, М. Гоголя, А. Чехова, М. Горького, І. Буніна, О. Купріна, Шолом Алейхема, К. Паустовського. Тут бували Марк Твен, Роберт Луї Стівенсон, Жорж Сіменон, Ельза Тріоле, Леся Українка, Володимир Маяковський, Йосип Бродський. Тут народилися А.Ахматова, В.Жаботинський, І.Бабель, Є.Багрицький, І. Ільф і Є. Петров, В. Катаєв, тут виросли Ю. Олеша, О.Грін і О.Казачинський. Всі ці письменники, захоплюючись Одесою, створили ії образ: вулиці і мостові, море і пляжі, сходи і бульвари … запахи і аромати, театри і музеї, кафе і ресторани … дачі і фонтани. Художники і меценати, артисти і музиканти відтворили улюблене місто в піснях і казках, у віршах і оповіданнях, в п’єсах і романах … в есе і листах … Вони подарували Одесі друге життя – життя в літературі.

ОДЕСА КРИМІНАЛЬНА
- Під час екскурсії ви дізнаєтесь:
- Який курйоз трапився біля пам’ятника Дюку;
- Де, за легендою, зарив клад знаменитий Мішка Япончик;
- Де в Радянські часи можна було купити жуйкy, “Мальборо” та інші іноземні товари, яких не було в магазинах;
- Де знімалася «Ліквідація»;
- Де жив реальний прототип знаменитого Джеймса Бонда;
- Де жила перша в світі творчиня фінансових пірамід;
- Яка кримінальна історія пов’язана з палацом одного з найбагатших людей свого часу;
- Де робилася вся контрабанда в Радянські часи і не тільки;
- Якими були нічні тренування у злочинців в самому центрі міста;
- З якої будівлі, за легендою, скидали жінок;
- Де були знешкоджені оперні артисти, які жодного разу не співали в опері;
- Як один з одеських комерсантів став генералом держбезпеки СРСР;
- Де любив відпочивати знаменитий Мішка Япончик, і що значила його фраза «ХЛАМ не чіпати»;
- Де відбулася остання афера знаменитої Соньки Золотої Ручки;
- Як діяли контрабандисти і чому на Mолдованці з’явилися катакомби;
- Хто був реальним прототипом О. Бендера;

ОДЕСА – УКРАЇНСЬКЕ МІСТО
Одним з народів, що вніс помітний внесок у розвиток Одеси, були українці. Мало хто знає, що у нашому місті була широко розповсюджена українська мова, оскільки Одеси не торкнувся Емський указ. У нашому місті можна було писати і видавати газети, книжки, журнали українською мовою. Українська мова була популярною серед чисельної кількості мешканців міста. Сьогодні, коли ми будуємо державу національно свідомих громадян своєї країни, «Одеса – українське місто» є не просто пізнавальною екскурсією, а й ще одним доказом яскравого розвитку українства на, мовбито, традиційному російськомовному півдні нашої держави. Ця екскурсія буде корисна не тільки школярам, а й всім, хто хоче дізнатися про історію розвитку українській культурі 19 століття на теренах, що перебували під владою Російської імперії.

МУЗЕЙ КОНЬЯЧНОЇ СПРАВИ ШУСТОВА
Музей коньячноі справи Шустова розташований в історичній частині Одеси – старовинних підвалах Одеського коньячного заводу. Запрошуємо Вас ознайомитися з одним з найбільших коньячних Будинків України, де досвідчені фахівці посвятять Вас в таємницю створення шляхетного напою і допоможуть осягнути науку його дегустації. Вас очікує незабутня подорож у часі, яка дозволить Вам доторкнутися до “частки янголів” у містах магії – там, де народжується справжній коньяк. Ви також дізнаєтеся про маловідомі сторінки Старої Одеси, пов’язані з появою у ньому цьго шляхетного напою.

НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “ІНСТИТУТ ВИНОГРАДАРСТВА ТА ВИНОРОБСТВА імені В.Е.ТАЇРОВА”
Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Таїрова створено в 1905 році як дослідне господарство “Виноробна станція російських виноградарів і виноробів”. Ініціатором його створення був редактор журналу “Вісник виноробства”, ентузіаст розвитку культури виноградарства – В. Таїров. На початковому етапі був обладнаний невеликий підвал, зібрана бібліотека. У період з 1910 по 1912 рр. на березі Сухого лиману було закінчено спорудження комплексу будівель станції, а також був закладений дослідницький виноградник (3 га) та побудована майстерня зі щеплення. У 1931 р станція була реорганізована в Український науково-дослідний інститут виноградарства і виноробства. До його 100-річчя відкрито музей виноградарства і виноробства, який розповідає про основні напрямки розвитку вітчизняної виноробної школи.

КАТАКОМБИ ОДЕСИ
Під час екскурсії Ви:
→дізнаєтеся як добували камінь-ракушняк;
→подивитеся на підземні аркові переходи та помилуєтеся сталактитами;→пройдете маршрутами відомих одеських контрабандистів;→побуваєте у місцях зборів членів знаменитої Одеської масонської ложі;→почуєте історії про Мишка Япончика та Любку Козак;→побачите як забезпечувалася безпека працівників і гостей шахти зі здобичі ракушняку;→дізнаєтеся про Окрему Приморську армію та 73-денну героїчну оборону Одеси в роки Другої Світової війни;
→отримаєте унікальні відчуття, знання та особистий досвід перебування глибоко під землею, не порівняні ні з чим, що траплялося з Вами раніше!