ЕКСКУРСІЇ ПО ОДЕСІ ТА ПО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЕКСКУРСІЇ ПО ОДЕСІ

ОГЛЯДОВА ПО ОДЕСІ

Ви відвідаєте історичні місця міста, прогуляєтеся старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською та Ланжеронівською. Познайомитеся з шедевром архітектури і зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких розташовані археологічний і морський музеї; зможете пройтися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, яка є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Після закінчення екскурсії вашому погляду відкриється чудова панорама з видом на морський вокзал (з одного боку) і знаменита Катерининська площа (з іншого боку).

ОГЛЯДОВА ПО МОЛДАВАНЦІ

О, ці старі двори, порослі травою, з численними кам’яними прибудовами, дерев’яними верандочками, частими палісадничками і кволим штахетником, пофарбованим безсмертною зеленою фарбою! До них відступила, а тому ще трохи збереглася стара Молдаванка, “вигнана” з вулиць нахабними автомобілями, громіздкими будівлями, що не викликають захвату своїми архітектурними гідностями, і всім нашим суєтним часом. Тут живуть ще нащадки корінних жителів Молдаванки…Зазирніть у душу Одеси і залиште її частинку в своєму серці….

ОДЕСЬКІ ДВОРИКИ

Одеські дворики – унікальне явище, що поки існує в єдиному куточку земної кулі, в який повертаєшся, куди б не закинула тебе доля. Фактично, одеські дворики щось середнє між передпокоєм й загальним тамбуром. У них часто відбуваються застілля з нагоди або без нагоди, гарним весняним або літнім днем на сходах, які оперізують дворик, збираються одесити – подихати свіжим повітрям, послухати нові плітки. У таких двориках життя йде розмірено та неквапливо.

ОДЕСА ЛІТЕРАТУРНА

Одеса вплинула на життя і творчість багатьох відомих письменників. З Одесою пов’язані імена О. Пушкіна, А. Міцкевича, М. Гоголя, А. Чехова, М. Горького, І. Буніна, О. Купріна, Шолом Алейхема, К. Паустовського. Тут бували Марк Твен, Роберт Луї Стівенсон, Жорж Сіменон, Ельза Тріоле, Леся Українка, Володимир Маяковський, Йосип Бродський. Тут народилися Анна Ахматова, В.Жаботинський, И.Бабель, Е.Багрицький, І. Ільф і Є. Петров, В. Катаєв, тут виросли Ю. Олеша, А.Грін і А.Казачінскій. Всі ці письменники захоплюючись нашим містом, намалювали Одесу: її вулиці і мостові, море і пляжі, сходи і бульвари … запахи і аромати, театр і архітектуру, її художників і меценатів, артистів і вантажників; кафе і ресторани … дачі і фонтани … Вони заспівали місто в піснях і казках, у віршах і оповіданнях, в п’єсах і романах … в есе і листах … Вони подарували Одесі друге життя – життя в літературі.

ОДЕСА КРИМІНАЛЬНА

 • Під час екскурсії ви дізнаєтесь:
 • Який курйоз трапився біля пам’ятника Дюку;
 • Де, за легендою зарив клад знаменитий Мішка Япончик;
 • Де в Радянські часи можна було купити жвачкy, “Мальборо” та інші іноземні товари, яких не було в магазинах;
 • Де знімалася «Ліквідація»;
 • Де жив реальний прототип знаменитого Джеймса Бонда;
 • Де жила перша в світі творець перших фінансових пірамід;
 • Яка кримінальна історія пов’язана з палацом одного з найбагатших людей свого часу;
 • Де робилася вся контрабанда в Радянські часи і не тільки;
 • Які були нічні тренування у злочинців в самому центрі міста;
 • Де, за легендою, скидали жінок;
 • Де були знешкоджені оперні артисти, які жодного разу не співали в опері;
 • Де бував комерсант, який став генералом держбезпеки СРСР;
 • Де любив відпочивати знаменитий Мішка Япончик, і що значила його фраза «ХЛАМ не чіпати»;
 • Де була остання афера знаменитої Соньки золотої ручки;
 • Як діяли контрабандисти і чому на Mолдованці з’явилися катакомби;
 • Хто був реальним прототипом О. Бендера;
 • За що терористи вирішили підірвати кафе середньої руки.

ОДЕСА – УКРАЇНСЬКЕ МІСТО

Одним з народів, що вніс відчутний вклад у розвиток Одеси, були українці. Мало хто знає, що у нашому місті була розповсюджена українська мова та Одеси не торкався Емський указ, тобто у нашому місті можна було писати українською мовою. Також, українська мова була популярною серед чисельної кількості мешканців міста. Сьогодні, коли ми будуємо державу національно свідомих громадян своєї країни, «Одеса – українське місто» є не просто пізнавальною екскурсією, а й ще одним доказом яскравого розвитку українства на, мовбито, традиційному російськомовному півдні нашої держави. Ця екскурсія буде корисна не тільки школярам, а й всім, хто хоче дізнатися історію проривних моментів в українській культурі 19 століття, що відбувались в Україні, яка перебувала під владою Російської імперії.

МУЗЕЙ КОНЬЯЧНОЇ СПРАВИ ШУСТОВА

Музей коньячноі справи Шустова розташований в історичній частині Одеси – в старовинних підвалах Одеського коньячного заводу. Запрошуємо Вас ознайомитися з одних з найбільших коньячних Будинків України, де досвідчені фахівці присвятять Вас в таємницю створення шляхетного напою і допоможуть осягнути науку його дегустації. Ви зробите незабутню подорож у часі і доторкнетеся до “частці ангелів” при відвідуванні цехів витримки і купажування коньячних спиртів, а ми відкриємо Вам завісу таємниці народження коньяку і поділимося досі невідомими історіями Старої Одеси.

НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР “ІНСТИТУТ ВИНОГРАДАРСТВА ТА ВИНОРОБСТВА імені В.Е.ТАЇРОВА”

Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Таїрова створено в 1905 році як дослідне господарство “Виноробна станція російських виноградарів і виноробів”. Ініціатором його створення був редактор журналу “Вісник виноробства”, ентузіаст розвитку культури виноградарства – В. Таїров. На початковому етапі був обладнаний невеликий підвал, зібрана бібліотека. У період з 1910 по 1912 рр. на березі Сухого лиману було закінчено спорудження комплексу будівель станції, а також був закладений дослідницький виноградник (3 га) та побудована майстерня зі щеплення. У 1931 р станція була реорганізована в Український науково-дослідний інститут виноградарства і виноробства. До його 100-річчя відкрито музей виноградарства і виноробства, який розповідає про основні напрямки розвитку вітчизняної виноробної школи.

КАТАКОМБИ ОДЕСИ

Під час екскурсії:
→Ви дізнаєтеся як добували камінь-ракушняк;
→Ви помилуєтеся унікальними арковими переходами;→Ви пройдете маршрутами відомих одеських контрабандистів;→Ви побуваєте у місцях зборів членів знаменитої Одеської масонської ложі;→Ви почуєте історії про Мишка Япончика та Любку Козак;→Ви побачите як забезпечувалася безпека працівників і гостей шахти;→Ви дізнаєтеся про Окрему Приморську армію та 73-денну героїчну оборону Одеси в роки Другої Світової війни;→ви помилуєтеся унікальними сталактитами;
→Ви отримаєте унікальні відчуття, знання та особистий досвід перебування глибоко під землею, не порівнянні ні з чим, що траплялося з Вами раніше!


ЕКСКУРСІЇ ПО ОДЕСЬКОМУ РАЙОНУ ТА ОБЛАСТІ

ВИЛКОВЕ, ДЕЛЬТА ДУНАЮ

Вам пропонується провести незабутній час у дельті Дунаю – краї унікальної природи, повноводних рибних русел, безкрайніх очеретяних заростей і заплавних лісів – останній «живій» дельті Європи. Майстерно приготована на дровяному вогні рибацька юшка зі знаменитим місцевим вином «Новак», чай на місцевих травах з дров’яного самовара з місцевим медом зроблять Вашу подорож особливо приємною та незабутньою.

АКЕРМАНСЬКА ФОРТЕЦЯ

За своє 2500-річне існування місто Білгород-Дністровський здобуло багатющу історію, пережило багато історичних епох, його численні назви свідчать про часте пересування та зміну населення, але берега швидкого Дністра завжди були густо заселені.

ЦЕНТР КУЛЬТУРИ ВИНА “ШАБО”

Екскурсійні програми захоплюючі та різноманітні. Тут все дихає історією, тут все надихає сучасністю. Цінителі благородних напоїв, відвідавши чудові старовинні об’єкти – двохсотрічні Королівський, Хересний, двох’ярусний підвали, підземні винні сховища та ін., мають можливість познайомитися з історією вина і самобутністю терруара Шабо.

ЗАМІСЬКИЙ КОМПЛЕКС “СВІТЛИЦЯ ЛАСТІВКА”

Ви відвідаєте тематичну екскурсію, яка об’єднує в собі сир і мистецтво. Дегустація сиру в Світлиці – це подорож в історію виникнення сиру і традицій його споживання в різних країнах. Мистецтво – це емоції, зачаровані в полотнах і скульптурі.

ФРУМУШИКА-НОВА

Безкраї степи, рідкісні тварини та рослини, багата культурно-історична спадщина – все це Фрумушика-Нова – перлина Бессарабії. Відпочинок у такому місці стане справжнім подарунком для душі. 

ЗАМОК КУРИСА

Насичена змістом екскурсійна програма занурить Вас у світ давно минулих епох, розповість про видатних особистостей та знаменні події, пов’язані з історією стародавнього замку і його власників.